۰

۰ پایان گمانه زنی ها در مورد علت عدم بازگشت حاج آقا نورمحمدی به روستا پس از تعطیلات نوروز در سخنان رئیس هیئت امنای مسجد جامع

روستای بودان

۱۶ فروردین, ۱۳۹۵ در ۰۹:۲۸ توسط

با توجه به پایان تعطیلات نوروز و عدم بازگشت حاج آقا نور محمدی به روستا گمانه زنیها در خصوص این موضوع نقل محافل و مجالس مخصوصا صفوف جماعت مسجد جامع روستا شده بود که این گمانه زنی ها با توضیحات حاج فضل الله مانده علی رئیس محترم هیئت امنای مسجد که همزمان ریاست شورای اسلامی روستا را نیز برعهده دارد پایان یافت.

آقای مانده علی که در بین نمازگزاران روستا در شامگاه روز یکشنبه مورخ۱۵/۰۱/۱۳۹۵ (شب دوشنبه)در مسجد جامع سخن می گفت عنوان داشتند.

پس از مهاجرت حاج آقا رضایی پیگیری جهت استقرار روحانی در روستا بین مسئولین روستا و سازمان تبلیغات اسلامی بعمل آمد و حکم حاج آقا نور محمدی که اساسا جهت استقرار در روستای میرآباد معرفی شده بودند بصورت موقت برای روستای بودان صادر و با توجه به عدم تکمیل خانه عالم و مذاکره مسئولین روستا با آقای مهدی مظاهری فرزند مرحوم حاج غلامحسین حاج آقا نورمحمدی در منزل نامبرده اسکان یافتند.

ایشان افزودند:آقای مظاهری منزل خویش را با تمام امکانات و بدون دریافت هیچ گونه اجاره یا موارد مشابه در اختیار روحانی قرار داده بودند.

حاج آقا مانده علی در ادامه صحبت خود ،به علل اصلی عدم استمرار حضور حاج آقا نور محمدی در روستا اینطور اشاره کردند که:

“اساسا عدم تکمیل خانه عالم دلیل عدم حضور حاج آقا نبوده چرا که آقای مظاهری مخالفتی با حضور ایشان تا تکمیل خانه عالم در منزلشان نداشتند ،لیکن شرط اصلی صدور حکم دائم جهت روحانی مستقر در کلیه روستاها حضور ایشان همراه با خانواده بصورت کامل می باشد و بر همین اساس هم حکم حاج آقا نورمحمدی موقت صادر شده بود.البته حاج آقا نورمحمدی بعلت مشکلات تحصیل فرزندش قادر به حضور بصورت کامل همراه با خانواده نبود که مقرر گردیده بود در این مدت استقرار موقت مشکلشان را حل نمایند که گویا موفق به این امر نشده و از سوی سازمان تبلیغات حکم دائم جهت ایشان صادر نگردید.

رئیس هیئت امنای مسجد، هرگونه ارتباط مهاجرت حاج آقا نورمحمدی را با توافق مسئولین محل با روحانی خاصی مردود عنوان داشته و اینگونه صحبتها را فقط حدس وگمان بی پایه و اساس مردم دانستند که البته درست نمی باشد .

حاج فضل الله مانده علی در ادامه صحبتشان عنوان داشتند “مسئولین روستا در حال رایزنی و پیگیری جهت حضور روحانی در روستا بوده ولی هنوز حضور هیچ روحانی خاصی که بتوان از آن بصورت مطمئن نام برد قطعی نشده.امیدواریم با سعه صدر مردم و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی بتوانیم تا ماه شعبان شاهد حضور روحانی دائم در روستا باشیم.                 والسلام

پاسخ دهید