۲

کاشت ۱۰۰ اصله نهال در روستای بودان توسط دهیاری به مناسبت هفته در ختکاری

روستای بودان

۷ فروردین, ۱۳۹۵ در ۰۶:۴۳ توسط

دهیاری بودان در اواخر سال۱۳۹۴ روزهای پرکاری را پشت سر گذاشت،از حرس درختان و نظافت خیابانها و معابر اصلی تا ایمن سازی فلکه مرکزی روستا و نصب علامتهای راهنمایی ورانندگی و همچنین نصب تابلوهای ویژه کمیته فرهنگ شهروندی.

یکی از برنامه های دهیاری بر اساس سیاست شورای اسلامی کاشت یکصد اصل نهال در میدان اصلی،حاشیه خیابان امام وبلوار طالقانی بود. نظر به اهمیت فضای سبز و با توجه به تداوم خشکسالیها از زمان تبدیل جوی آب قنات قاسم آباد به کانال بتونی و قطع درختان حاشیه جوی آب متاسفانه وضعیت فضای سبز در روستا بسیار ضعیف و سرانه فضای سبز پایین می باشد. غیر از کاشت چند اصل نهال در روبروی درب غربی مسجد جامع در دوره دورم شورای اسلامی در خصوص ایجاد فضای سبز اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.البته کاشت چند اصل نهال در حاشیه برخی از خیابانها به همت چند نفر از اهالی هر چند کافی نیست ولیکن جای تقدیر داشته که این فرهنگ می بایست تقویت گردد.

علی ایحال با مصوبات شورای اسلامی و به همت دهیاری تعداد یکصد اصل نهال در جهت تقویت فضای سبز روستا با حضور مردم ومسئولین کاشته شد.

کاشت نهال و اهمیت به فضای سبز در سال۱۳۹۳نیز مورد توجه دهیاری قرارگرفت که به علت عدم آماده بودن پیاده روهای حاشیه خیابانها در آن زمان بیشتر در محل گلستان شهدا انجام شد.

نکته جالب توجه این مراسم اهدا و کاشت ۳ اصل نهال توسط آقای حاج محمد مظاهری(جعفرقلی)می باشد.ایشان که خود را متولد حدود سال۱۲۹۰ هجری شمسی میدانند هدف از اینکار را تقویت فرهنگ اهدا وکاشت درخت واحترام به محیط زیست وفضای سبز دانستند.

IMG_1161IMG_1171 IMG_1188 IMG_1194 IMG_1189 IMG_1154 IMG_1153

 

 

+

۲ دیدگاه

 1. A.m

  در تاریخ : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۵ - پاسخ دادن

  تشکر.بایدقانونی کار کردن را مردم بدانند. اجرای قانون در این دوره از شورا عالی است .باید ساخت و ساز و عوارض و پرداخت زباله صورت گیرد و متخلفین برابر قانون مجازات شوند .تشکر.

  • شورای اسلامی

   در تاریخ : ۲۵ فروردین, ۱۳۹۵ - پاسخ دادن

   با عرض سلام وتشکر از ارائه نظر شما در خصوص وفای به عهد وپیمان و رعایت قوانین یک آیه از قران کریم و یک حدیث ناب از پیامبر اعظم ما رابس است.
   والموفون بعهدهم اذا عاهدوا :هنگامی که عهد و پیمان می بندند رعایت می کنند

   والذینهم لاماناتهم و عهدهم راعون مومنان کسانی اند که در عهد و اماناتشان مراعات کننده اند

   پیامبر اسلام در خصوص رعایت قوانین و شفاعت کردن قانون شکنان(سفارش و پارتی) فرمودند.« قالَ: مَن شَفَّعَ فی حدِّ مِن حدودِ اللّه لِیُبطله و سَعی فی ابطالِ حدودهِ عذبّهُ اللّهُ تَعالی یومَ القیامه.

   از شفاعت کردن در برداشتن حدود الهی (قوانین جزایی و کیفری اسلام) به شدت نهی می کرد و این کار را موجب عذاب و عقاب خداوند در جهان آخرت می دانست:

پاسخ دهید