۲

پیام نوروزی شورای اسلامی بودان

روستای بودان

۵ فروردین, ۱۳۹۵ در ۰۷:۰۴ توسط

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب والابصار یا مدبر الیل ونهار یا محول الحول و الاحوال حول حالناالی احسن الحال

السلام علی المهدی وعلی آبائه

خاکسارانه ترین و متواضعانه ترین سلام ها و درودها را تقدیم میداریم محضرهمه مردم ایران زمین مخصوصا اهالی روستای بودان چه ساکن در محل و چه عزیزانی که درسایر نقاط مقیم هستند.

امیدواریم این عید باستانی نوروز بر شما مبارک باشد.بی شک اسلام عزیز و پیشوایان بزرگوار دین مبین، سرمنشا نکوداشت نوروز را صله ارحام دانسته که موجب همدلی و همبستگی بوده و نمودار این دید وبازدید در جوامع سنتی و روستایی در نقطه اوج خود است.

سال۱۳۹۴ برای روستای بودان همچون بقیه کشور عزیز ایران دارای خاطرات و فراز و فرودهایی بوده است.

از تالمات قلبی از دست دادن عزیزانی که در طول سال به دیار باقی شتافتند . در سال۹۴ به طور متوسط هر۲۶روز یه نفر ندای حق را لبیک گفت و چه شور و نشاطهایی که در مراسمات شادی و بخصوص بازگشت از سفرهای زیارتی برای اهالی مهیا شده است.

و چه صحنه های تجلی غرور و عظمت در برپایی مناسبات ملی ومذهبی مخصوصا راهپیمایی۲۲بهمن و حماسه حضور بالای۸۰درصدی اهالی بودان در انتخابات ۷ اسفند.

اما تجلی حضور و قدر شناسی و ولایتمداری اهالی را همچون دیگر نقاط کشور که توام با اشک ابراز احساسات غم انگیز و به موازات آن مباهات و افتخار و تجلی ایثار وعشق و ارادت بود را در استقبال از کاروان شهدای غواص و استقبال از شهید مدافع حرم شهید بزگوارحسن احمدی دیدیم ودر حسرت جا ماندن از کاروان شهدا افسوس خوردیم.

به هر حال سال ۹۴ نیز با برنامه ها واهدافی در جهت ارتقای سطح روستا شروع و میتوانیم عنوان نماییم در طول سال و بر اساس اعتباراتی که چه بعنوان کمکهای دولت به روستا و چه بصورت عوارض جذب گردید فعالیتهای عمرانی قابل توجهی صورت گرفت.آنچه مسلم است وضعیت اقتصادی کشور و تخصیص اعتبارات و توانایی مجموعه خادمین مردم در سطح روستا نتوانسته آنچه در خور شان مردم عزیز واهالی خونگرم بوده وهست برآورده کند ولیکن این اقدامات ناچیز هم بواسطه همدلی و همزبانی مردم ومسئولین صورت گرفته است.

آنچه دغدغه شورای اسلامی است،مشکلات طرح هادی و ساخت و ساز در روستا،کمبود سرانه ورزش ،کمبود سرانه معابر آسفالت و پیاده روی خوب،کمبود سرانه فضای سبز و پارک،مشکلات آب کشاورزی،انقطاع و جزء به جزء بودن اراضی کشاورزی،کمبوده فضاها ونمادهای فرهنگی در روستا،مشکلات زیبا سازی و ساماندهی گلستان شهدا،کمبود فضای پارکینگ کامیونها،اصلاح ساختار خیابانها و کوچه های روستا بوده وهست.

البته در جهت رفع این دغدغه ها اقداماتی همچون زیر سازی وآسفالت و احداث خیابان در روبروی مسجد،خیابان گلزار و خیابان شهید بهشتی(دور قلعه) همچنین نصب تابلوهای ترویج فرهنگ عمومی شهروندی،کاشت درخت در حریم خیابانها،بهبود روشنایی معابر با پیگیری نصب پایه های چراغ در تیرهای برق،تسطیح ویکپارچه سازی اراضی صحرای سوران،پیگیری نتیجه بخش و موثر جهت اخذ مجوز چاه بجای قنات،ساماندهی قسمتی از کانال قاسم آباد و میدان مرکزی روستا و پیگیری جهت ساماندهی ادامه مسیر کانال قاسم آباد، ادامه روند تکمیل سازی خانه عالم تا میزان۹۰درصد صورت گرفته است.

سعی وتلاش شورای اسلامی در ادامه مسیر خدمت رسانی در طول سال۹۵ به گونه ای است که ضمن تکمیل موارد در دست احداث. بتواند به مواردی که در سالهای اخیر به آن توجه کمتری شده بپردازد و بودجه سال ۹۵شورای اسلامی با نگاه ویژه شورا به مباحث فرهنگی و ورزشی و ساماندهی معابر بخصوص چند خیابان اصلی من جمله خیابان شهید مطهری(زیرجوب)،ساماندهی گلستان شهدا و احداث پارک و فضای سبز بسته شده است .

امیدواریم در سال جدید با بهرمندی از توانایی ها و همفکریها و همراهی های همه اهالی مخصوصا نخبگان روستا در روستا یاهر کجای این میهن اسلامی که هستند و پیگیری در جذب اعتبارات کافی در پویایی روستاعزیزمان بودان سربلند گامی موثر بردایم.

در پایان از همه اهالی مخصوصا نخبگان داخل و خارج از روستا و به ویژه کارآفرینان عزیز خاضعانه میخواهیم در راستای تحقق شعار سال ۹۵ و منویات رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی معظم له در حرم رضوی در راستای ((اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل)) در جهت پویایی روستا وکمک به قشر ضعیف همت مضاعف بکار گرفته و مسئولین روستا را به انحای مختلف یاری رسانند.

پیروز وسعادتمند باشید. شورای اسلامی روستای بودان.فروردین۱۳۹۵

+

۲ دیدگاه

 1. محمد

  در تاریخ : ۹ فروردین, ۱۳۹۵ - پاسخ دادن

  عملکرد با وعده هایی که دادید همخوانی ندارد ببینید چه وعد هایی دادید.فقط مردم را تحت فشارگذاشته اید خوشبختانه امسال سال اخر است.

  • شورای اسلامی

   در تاریخ : ۱۴ فروردین, ۱۳۹۵ - پاسخ دادن

   با سلام خدمت همه اهالی محترم روستای بودان ومخاطبین عزیز بخصوص آقا محمد گل
   از اینکه سایت را مطالعه کرده اید و نظرات خود رابیان فرمودید متشکریم امیدواریم از این کانال یا کانالهای دیگر همچون صندوق انتقادات وپیشنهادات شورا مطالب خود را که یقینا راهگشا می باشد بصورت مبسوط عنوان دارید که باعث مسرت است. آقا محمد درجمله ای کوتاه سه عنوان بلند مورد نظرتان بوده که لازم است جهت شفاف سازی خدمت شما وسایر اهالی وکاربران مطالبی عنوان نماییم.
   مطلب اول:بحمدالله تبلیغات شورای اسلامی دوره چهارم شفاف و در محل مسجد جامع برگزار گردید که بعضا صوت وتصویر آن موجود است.لیکن چنانچه وعده ای از قول شخصی داده شده که در شرح وظایف واختیارات ایشان نبوده و به اصطلاح غلو کرده رای دهندگان میبایست خود را ملامت کنند که به طمع چنین وعده ای رای میدهند (نه در باب شورای اسلامی کلا در هر انتخاباتی این کلام مصداق دارد)ولیکن چنانچه وعده ای اصولی داده شده که مغفول مانده متذکر شوید و راحتر عرض کنیم مطالبه کنید چون حق شماست ان شاءالله چنانچه مانع قانونی نداشته باشد پیگیری خواهد شد.
   مطلب دوم:بسیار گسترده وعام بیان نموده اید که مردم را تحت فشار قرار داده ایم.ایکاش کمی صریح و مصداقی بیان میکردید.آنچه برداشت شورا از این مطلب است اعمال قانون در همه زمینه ها وبخصوص اخذ عوارض است. شورای دوره چهارم همانگونه که در مراسم معارفه عنوان داشت به هیچ عنوان کار خلاف قانون انجام نمیدهد.شاید اگر به زعم شما در جهت برداشتن فشار از مردم اعتبارات دهیاری را در عوض بهسازی روستا خرج جمع آوری زباله مینمود و از مردم قبوض زباله دریافت نمیکرد یا در اخذعوارض ساخت وساز اهمال میکرد و شفاف سازی را سرلوحه خود قرار نمیداد فشاری برکسی وارد نمیشد.
   مطلب سوم:خدمت و خدمت رسانی سال که سهل است دقیقه اول و آخرش نمی بایست فرق کند. هدف خدمت است.حضرت علی (علیه السلام)به فرماندارش چنین توصیه فرمودند که ((اگر این پست و مقام ومنصب به کسی وفادار بود به من وشما نمی رسید)) خدا را گواه میگیریم به غیر از خدمت به خلق در جهت رضایت خالق هیچ انگیزه ای نبوده و نخواهد بود.اگر در زمان التهاب انتخابات حضور اهالی و اعلام حمایت ایشان نبود اصلا میل باطنی و اشتیاق دنیوی در اینگونه مسئولیت نداشته و نخواهیم داشت.مضافا براینکه شورای اسلامی انتصابی نیست ومردم آزادانه وآگاهنه و هوشمندانه در عرصه رقابت وانتخاب حاضر شدند.
   والعاقبه للمتقین

پاسخ دهید